Shimano Naviják Ultegra 14000 XR XTD

Kód: 022255290029
Akce Novinka Odesíláme ihned
Neohodnoceno
Značka: Shimano
6 999 Kč
Skladem na ext.skladě. Na dotaz do 3 dnů (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ultegra XR hrdě stojí na vrcholu nejoblíbenější řady navijáků Shimano Ultegra Big Pit/Surfcasting. Tento šíleně lehký naviják o velikosti 14000 byl speciálně navržen tak, aby maximalizoval daleké nahazování a zároveň si zachoval hladkost při vysokém zatížení při navíjení.S cenovkou vyšší střední třídy získáte za své peníze opravdu hodně a jediný pohled na specifikace vám napoví, že se jedná o prvotřídní naviják na dlouhé vzdálenosti. Díky nenápadným barvám, velké cívce, úhlednému kompaktnímu tělu z kompozitu Ci4+ a špičkové technologii Shimano velice dobře padne na pruty a nemáte z něj pocit velkého neforemného navijáku. Při používání oceníte nízkou hmotnost, zvláště když budete své náhozy posouvat až na hranici možností. Lehkost vám umožní generovat vyšší rychlosti švihu, což v kombinaci s dalšími technologiemi pro daleké vzdálenosti včetně Rigid Cast vede k trvale delším náhozům.Uvnitř lehkého těla CI4+ G FREE se nachází kombinace převodů HAGANE Gear, X-SHIP, INFINITY DRIVE a SILENT DRIVE, které společně vytvářejí plynulé a výkonné navíjení i při extrémním tlaku a velké zátěži. Nahazování na velké vzdálenosti je vylepšeno některými z předních technologií Shimano, včetně Super Slow 5 Oscillation, Parallel Body a Rigid Cast. Technologie X-Protect pro ochranu za každého počasí zabraňuje vniknutí vody do pohyblivých částí navijáku, čímž zajišťuje, že si váš naviják zachová svůj výkon za všech podmínek. Naviják Ultegra XR je také vybaven brzdou Hi-Speed, kterou lze utáhnout a povolit minimálním pootočením nastavovacího knoflíku, abyste měli vždy přesnou kontrolu nad zdolávanou rybou.
HAGANE je konstrukční koncept navijáku Shimano vytvořený tak, aby vydržel neustálé používání a extrémní zatížení. HAGANE je inovace oplývající odolností a trvanlivostí, která funguje společně s precizním inženýrstvím Shimano. HAGANE je určen pro všechny rybáře.
Ozubené kolo HAGANE Drive Gear se vyrábí technologií kování za studena bez nutnosti dalšího obrábění. To zajišťuje dlouhotrvající hladkost, pevnost, lehkost a výkon v samotném srdci navijáku. Tradiční tlakově lité, strojově opracované převody jsou při velkém zatížení méně odolné.
X SHIP zajišťuje zvýšenou odolnost převodů. Díky tomu, že je pastorek na obou koncích podepřen ložisky, udržuje přesnou souosost s hnacím ozubeným kolem. Tato zvýšená podpora umožňuje, aby ozubená kola zůstala ve stejné poloze i při největším zatížení. Technologie X-Ship také eliminuje tření mezi hřídelí cívky a převodovkou, což přináší rybářům další výhody v podobě lepšího výkonu při nahazování lehčích nástrah.
Technologie INFINITYDRIVE je vyspělá konstrukce, která zajišťuje nižší tření a lehčí navíjení. Ozubené kolo pastorku je podepřeno hřídelem cívky namísto ložiska pastorku na straně cívky. Rotační odpor ozubené části byl snížen, aniž by byla ohrožena pevnost převodu.
RIGID CAST - Optimálně vyvážená konstrukce tuhosti a lehkosti. Minimalizací průhybu navijáku způsobeného velkými nárazy při nahazování. V důsledku toho se zlepšuje nejen vzdálenost letu, ale i přesnost.
SILENTDRIVE - Základní konstrukce a díly souvisejících s pohonem byla přezkoumána jeden po druhém, aby se do nejmenších detailů omezilo drobné chrastění, mezery a chvění mezi díly. Zajišťuje plynulé a tiché otáčení cívky.
X PROTECT se používá u středních a malých univerzálních navijáků, které vyžadují lehčí navíjení, jsme se zaměřili na bezkontaktní konstrukci, která neohrožuje lehkost navíjení. Kromě běžné vodoodpudivé úpravy je kombinována labyrintová struktura, která potlačuje pronikání vody, aby bylo dosaženo vysoké voděodolnosti i přes bezkontaktní charakter struktury. Používá se v sekci zátky ložisek a cívky.
Technologie G FREE BODY byla vyvinuta s cílem posunout těžiště navijáku blíže k prutu. Přesunutím těžiště blíže k ruce rybáře pomáhá technologie G FREE BODY snížit únavu rybáře a zvýšit komfort při nahazování.
PARALLEL BODY je navrženo tak, aby zlepšilo dynamický tok vlasce z navijáku. U mnoha navijáků je cívka mírně zarovnána směrem nahoru k blanku prutu, ale navijáky s tělem PARELEL BODY mají cívku umístěnou rovnoběžně s blankem. Výsledkem je menší náraz vlasce do blanku při jeho pohybu směrem k prvnímu očku během nahazování, což v konečném důsledku zvyšuje výkon.
AR-C SPOOL - Cívka má speciální tvar. Ten vytváří usměrňující efekt na vlasec a realizuje jak potlačení potíží s vlascem, tak dlouhý odhozový výkon.
CI4 je pryskyřičný materiál vyztužený uhlíkovými vlákny, který je lehčí a má vyšší pevnost než běžný pryskyřičný materiál. CI4+ je zdokonalenou verzí původního materiálu CI4. oproti původnímu materiálu CI4 byla výrazně zlepšena tuhost a odolnost při zachování lehkosti materiálu, což umožnilo snížit rozměry a hmotnost navijáku.
HI-SPEED DRAG je nejrychlejší funkce brzdy, která kdy byla u navijáků Shimano použita: Pouhým otočením knoflíku brzdy přejdete z režimu volné brzdy do zdolávacího režimu.
Ložiska S A-RB procházejí stejným procesem jako ložiska A-RB od společnosti Shimano, ale jsou vybavena kryty na obou stranách ložisek. Tyto kryty snižují možnost, že by sůl nebo písek bránily otáčení ložiska.
CROSS CARBON DRAG zajišťuje hladké uvolnění odporu brzdy a odolnost.
ONE-PIECE BAIL umožňuje nerušený pohyb vlasce až k řadiči vlasce. Bezešvá konstrukce snižuje tření a snižuje možnost zamotání vlasce nebo jeho zachycení o hrazdu navijáku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kaprové
Hmotnost navijáku: 535 g
Kapacita cívky: 400 m / 0,40 mm
Maximální brzdná síla: 20 kg
Náhradní cívka: kovová
Návin na 1 otočení kličky: 103 cm
Počet ložisek: 5 + 1
Převodový poměr: 4,3 : 1
Velikost navijáku: 14000

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Shimano je dnes mezi rybáři celosvětově nejznámější značkou. Tato značka je také velkým hráčem ve světě cyklistiky, lyžování a tenisu. V každém z těchto odvětví vždy najdete 100% kvalitu, která se odráží v nabízených produktech. Zejména navijáky této značky jsou synonymem naprosto nadstandardní kvality a dlouhé životnosti.